Vyberte jednu z možností
Pro přihlášení k odběru novinek, vyplňte E-mail a klikněte na Přihlásit.

 

Zamyšlení před výběrem

Pokaždé když si něco nového pořizujeme stojíme před rozhodnutím jak zvolit pro daný výrobek optimální poměr „výkon/cena“. Vždy jde o to vyvážit naše požadavky technickými parametry výrobku a jeho cenou. Ještě složitější je to v případě, když nakupujeme výrobek od něhož očekáváme velmi dlouhou životnost, nebo jehož instalace je tak náročná, že bychom ji neradi v brzké době opakovali.

Nejinak je tomu i v případě instalace nových plastových oken. Hlavním důvodem pro takovýto krok bývá především snaha po úspoře tepla, zlepšení komfortu bydlení a také snížení nákladů a práce s údržbou starých dřevěných oken. Dvojnásob to platí pokud se jedná o okna v panelovém domě. Vzhledem k velikosti těchto oken, jejich stavu a všeobecně známým tepelným ztrátám je naše očekávání 30 – 40%-ní úspory samozřejmostí. Je to však investice na celý život a stojí zato ji uvážit právě z hlediska nadčasovosti a i výhledu do budoucna.

Dnešní požadavky na tepelné vlastnosti budov dané normou (U < 2 W/m2K) plastové tříkomorové profily splní (U = 1,6 – 1,7 W/m2K) a dokonce obstojí i při dalším zpřísňování norem, ale proč nemyslet ještě do vzdálenější budoucnosti. Tlak na úsporu energií a také jejich cena neustále porostou a proto stojí za úvahu zamyslet se i nad řešením, které dává dlouhodobou perspektivu, navíc i přispěje k větším úsporám tepla.

Jedním takovým nadčasovým řešením jsou okna od VORLÍČEK – PLAST® vyrobená z profilů S 9000.