Vyberte jednu z možností
Pro přihlášení k odběru novinek, vyplňte E-mail a klikněte na Přihlásit.

Pracovní doba:


Po – Pá  - 7:00 – 15:30 hod
Tel: 312 591 724
E-mail: servis@vorlicek-plast.cz

 

NABÍDKA ZDARMA!

Kvalitní okno dělá kvalitní montáž

Správná montáž okna dle platné normy ČSN 74 6077
Úloha moderního okna spočívá především v jeho perfektní těsnosti. Okno jako takové – tedy křídlo v rámu - je těsné dokonale. Tato důležitá vlastnost však může být poměrně snadno „znehodnocena“, pokud dojde k nedbalé, či přímo neodborné, montáži. 

Po vsazení okna do otvoru vzniká mezi okenním rámem a zdí domu spára. Nachází se po celém obvodu okna a může být i několik centimetrů široká. Při nedbalé montáži se tato spára vyplňuje pouze montážní pěnou a dále se začišťuje jen tenkou vrstvou omítky. Pěna je velmi náchylná na vodu, vlhkost a sluneční záření a v důsledku toho dochází k jejímu pozvolnému rozpadu. Tento defekt často způsobuje pronikání dešťové vody do spáry a pak dále do interiéru, vznik plísní a promrzání.

Odborná, či správná montáž znamená, že nové okno musí být přirozeně spojené s budovou tak, aby tvořilo jeden celek. Tím se zabrání vzniku spár a trhlin, které má, zcela logicky, na svědomí pohyb stavby a rozpínavost okna vlivem teplotních změn.

Naše rodinná firma si zakládá nejen na vysoké kvalitě svých výrobků, ale také na správné montáži. Každé nové okno doporučujeme spojit s budovou osvědčeným 3-stupňovým těsnicím systémem illbruck i3. 

Vždy správná montáž oken - okno musí být se stavbou přirozeně spojené, aby časem nedocházelo k výskytu obecně známých jevů k zatékání dešťové vody do interiéru, promrzání rohů a tvorbám plísní.

Certifikát o proškolení naší společnosti - najdete zde.
Přečtěte si více o spojení okna s domem - v nové brožuře.
Přečtěte si více o spojení okna s domem v novinových článcích - článek č.1 - článek č.2 - článekč. 3.
Podívejte se jak se spojuje okno s domem v reportáži TV Nova - reportáž č. 1.